„Aukso gija“ – renovuotas butas Klaipėdos rajone

„Aukso gija“ – renovuotas butas Klaipėdos rajone

Prieš 70 metų gamtos apsuptyje statytame name renovuotas 54 kv. m. butas. Esant ribotam biudžetui buvo nuspręsta kai kuriuos baldus palikti tuos pačius, kitus restauravus prikelti naujam gyvenimui. Išsaugotos senos medinės grindys, tik perdažytos šviesia dramblio kaulo spalva. Palikta senovinė koklinė krosnis ir ketaus radiatoriai, kurie nudažius sienų spalva puikiai įsiliejo į skandinaviško stiliaus interjerą. Taupant vietą ir norint atskleisti seno namo autentiškumą nuspręsta vonios ir koridoriaus patalpose palikti „plikas“ plytų sienas, tik nudažyti jas baltai, kad erdvė atrodytų šviesesnė ir didesnė.
Idėja „aukso gija“ gimė pamačius masyvią svetainės sofą – auksinės spalvos fone išausti rudi gėlių ornamentai. Kiekviename kambaryje įkomponuotos aukso spalvos detalės nuo rankenėlių iki tekstilės dekoro. Taip pat naudojami korio ornamentai, kurie asocijuojasi su medumi – aukso spalva. Kadangi buto langai nedideli ir orientuoti į vakarų ir šiaurės kryptis, tiek sienoms, tiek grindims parinktas šviesus koloritas, langų neapkraunant užuolaidomis ar kitais dekorais, kad patektų kaip galima daugiau dienos šviesos.
Renovuojant seną butą susidurta su įvairiais iššūkiais ir netikėtumais, dėl kurių interjero dizainas turėjo būti skubiai koreguojamas prisitaikant prie esamos situacijos. Džiugu, kad pavyko išspręsti problemas, o šeimininkė nuo šiol mėgaujasi jaukumu ir patogumu.