„Rūko kubas“ – individualaus namo minimalistinio stiliaus interjero projektas Vilniuje

„Rūko kubas“ – individualaus namo minimalistinio stiliaus interjero projektas Vilniuje

Vieno aukšto 150 kv. m. naujame name reikėjo sukurti interjerą, kuris atitiktų namo architektūros minimalistinį stilių ir didelės šeimos – šešių asmenų poreikius. Suprojektuota patogi didelė bendra erdvė, kad visa šeima galėtų kartu leisti laisvalaikį, žaidžiant, ilsintis prie židinio ar žiūrint televizorių. Suformuota atskira virtuvės – valgomojo zona, kuri kartu susisieja su svetaines erdve. Name suprojektuoti erdvūs trys miegamieji.
Projekto idėja – „Rūko kubas“ kilo iš namo architektūros formų ir minimalistinio stiliaus. Apdailos medžiagų ir baldų spalvos buvo renkamos pagal gamtos rūko paveikslą, įterpiant juodos spalvos detalių. Kubo idėja buvo perteikta renkantis ar projektuojant baldus su tiesiomis, švariomis linijomis ir išreikštais kampais. Daug kur naudoti kubo ar kvadrato atitikmenys: šviesos jungikliai, židinio forma ir jo nišos, staliukai ir panašiai.
Didžiausias dėmesys buvo skiriamas apšvietimui. Minimalistinio stiliaus išpildymui pasirinktas LED juostinis apšvietimas be išraiškingų šviestuvų. Dinamika ir intriga sukuriama LED juostų formomis. Visi kambariai ir zonos susiejamos lubose šviečiančiais takeliais. Tiek dekoratyvinis, tiek funkciniai apšvietimai taip pat kuriami LED juostų su įvairiais profiliais ar LED palečių pagalba. Tuo pačiu buvo sukurtas ir eksterjero, bei kiemo-sodo apšvietimai. Kad patogioje ir jaukioje terasoje po stogu būtų galima leisti šiltus vasaros vakarus ir stebėti apšviestą sodą.